Atrakcje Szczawnicy i okolicy


W wielu górskich miejscowościach istnieje czasem problem ze znalezieniem noclegów. Tymczasem infrastruktura noclegowa Szczawnicy – miasta uzdrowiskowego położonego w Beskidzie Zachodnim jest szczególnie rozwinięta. Znajdują się tam nie tylko hotele i pensjonaty, lecz również wiele kwater w domach prywatnych, a także pola namiotowe oraz kempingi. Czy w związku z tym znajdują się tam tłumy ludzi, których nie można uniknąć? Na szczęście nie! Choć nie jest dużym miastem, oferuje wczasowiczom szereg atrakcji, dzięki czemu każdy wybiera coś dla siebie i w efekcie nawet w pełni sezonu wcale nie odczuwa się tłumów.

Oczywiście przede wszystkim można wybrać się w góry – znajduje się tu wiele ciekawych, malowniczych szlaków. Nawet miłośnicy kolarstwa górskiego znajdą specjalne dróżki, na których będą mogli doskonalić swoje umiejętności. Co więcej znajdują się tu również ścieżki konne – aby je pokonać wystarczy zgłosić się do odpowiedniego punktu, w którym wypożyczane są te zwierzęta. Tam górale z pewnością pomogą dobrać trasę dostosowaną do naszych umiejętności jeździeckich. Jeśli zaś jeszcze nie siedzieliśmy w siodle, a chcemy spróbować i jednocześnie pooglądać wspaniałe krajobrazy istnieje możliwość wykupienia przechadzki z czworonogiem.

Istnieje możliwość wybrania się do położonych niedaleko Sromowiec Wyżnych, gdzie początek swój ma słynny flisacki spływ Dunajcem. Oprócz tego rzeka świetnie nadaje się do wypraw kajakowych i raftingu. Co więcej – jest on również znakomitym miejscem dla wędkarzy. Złowić tu można np. pstrąga potokowego, lipienia czy też głowacicę. Warto jeszcze wspomnieć o jednej niespodziance, która jest idealna dla wszystkich miłośników adrenaliny. Mianowicie w Szczawnicy istnieje możliwość odbycia profesjonalnego kursu paralotniarstwa. Można także polecieć jednorazowo w tandemie.

Choć słowo „atrakcja” może nie do końca do tego pasuje, jednak należy pamiętać, że Szczawnica jest miastem uzdrowiskowym. Znajduje się tutaj aż 8 źródeł, których woda ma lecznicze właściwości. Ponadto można skorzystać z różnych zabiegów kinezyterapii, balneoterapii, hudriterapii, inhalacji i wielu innych. Choć taki typ rozrywki może nie zapewni nam adrenaliny, ale za to na pewno zniwelowanie albo chociaż osłabienie dotychczasowych dolegliwości oraz zdrowie na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *