Ciekawy urlop nad morzem – Dąbki


W Dąbkach – małej wsi położonej w województwie zachodniopomorskim – co roku można spotkać wiele grup kolonijnych, ale także rodziny z dziećmi, czy wczasowiczów spędzających urlop w towarzystwie znajomych. W 2007 roku Dąbki zyskały status uzdrowiska, dlatego też nie brakuje tam kuracjuszy leczących między innymi schorzenia ortopedyczne czy związane z górnymi drogami oddechowymi. Pojawiają się tam najróżniejsze osoby, gdyż Dąbki są miejscowością, w której z pewnością nikt się nie będzie nudził. Jeżeli planujemy wyjazd z całą pewnością nie może umknąć naszej uwadze kwestia rezerwacji miejsca noclegowego. Baza noclegowa tego zyskującego coraz większą popularność uzdrowiska jest duża. Turyści mogą znaleźć w Dąbkach sprawdzone zakwaterowanie na przykład w ośrodkach wczasowych i pensjonatach, ale także w gospodarstwie agroturystycznym oraz prywatnych kwaterach. Standard tutejszych miejsc noclegowych jest różny. Ceny w zależności od wybranego obiektu mogą się także dosyć znacząco kształtować.

Miejscem najchętniej odwiedzanym przez wszystkich wczasowiczów jest oczywiście plaża. Nadbałtyckie miejscowości słyną z tego, iż plaże tam są szerokie i piaszczyste. Dodatkowo w przypadku Dąbek plaża jest wyjątkowo czysta, zatem plażowanie w tej miejscowości to sama przyjemność. Przystań nad jeziorem Bukowo jest kolejnym miejscem, którego nie pomija żaden letnik. Trudno się dziwić, ponieważ na miejscu czeka szereg atrakcji. Aktywne fizycznie osoby najchętniej korzystają z możliwości jakie daje szkoła windsurfingowa. Na jeziorze można zobaczyć także miłośników sportów wodnych pływających kajakami, łódkami, czy wodnymi rowerkami – wszystkie te sprzęty wodne można wypożyczyć w pobliskiej wypożyczalni. Fani wędkarstwa również nie mogą narzekać na brak atrakcji, gdyż w jeziorze Bukowo żyje kilkanaście gatunków ryb.

Dąbki, mimo że są miejscowością nadmorską, są miejscem, w którym nie brakuje ścieżek rowerowych. Z możliwości, które dają nam specjalnie wytyczone trasy, mające nawet kilkadziesiąt kilometrów długości, chętnie korzystają kolarze. Osoby lubiące jazdę na dwóch kółkach, jednakże wiedzące, iż nie uda im się przejechać blisko 40 km powinny się wybrać do pobliskiego Darłówka. Można w nim zobaczyć latarnię morską, która ma już ponad 100 lat. Rozerwać się z całą rodziną będziemy mogli w tamtejszym parku linowym, gdzie przygotowano trasy o różnym poziomie trudności – dla odważnych dorosłych, ale także dla kilkuletnich malców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *