Co oferuje Sandomierz turystom?


Sandomierz to miejscowość, która z każdym rokiem cieszy się wśród turystów rosnącą popularnością. Nie ma się co temu dziwić, mnóstwo zabytków i atrakcji interesujących dla turystów, czyni z niej idealne miejsce na wypoczynek również rodzinny. Miasto znajduje się nad brzegiem Wisły, dzięki czemu można korzystać z przejażdżek łodziami oraz podziwiać piękno nadwiślańskiej przyrody.

W Sandomierzu znajduje się wiele zabytków. Ciekawe i liczące wiele lat budowle pozwalają przybliżyć historię naszego kraju. Zamek Kazimierzowski, przez wiele lat będący siedzibą królów i książąt polskich, jest miejscem, gdzie bez trudu można zobaczyć wiele cennych eksponatów, takich jak korona Kazimierzowska należąca do Kazimierza Wielkiego. Wartym zobaczenia miejscem z pewnością jest także Bazylika Katedralna, gdzie można zachwycać się przepięknymi freskami. Nie można także zapominać o zbrojowni rycerzy sandomierskich, wizyta w niej powinna być punktem obowiązkowym każdego turysty. Można tam nie tylko podziwiać oręż jak również stroje księżniczek, ale bez problemu je przymierzać. Poza tym w lecie jest okazja do obejrzenia jednego z wielu organizowanych w tym czasie pokazów walk rycerskich.

Sandomierz to także przepiękne okolice, które można podziwiać zarówno podczas żeglugi, jak też podczas wycieczek pieszych. Warto wspiąć się na Bramę Opatowską, skąd rozciąga się przepiękny widok na całe miasto. Sandomierz nazywany jest małym Rzymem, na co wpływ ma między innymi ustawienie budynków oraz ich wygląd. Wpisanie ich na listę światowych zabytków to jeden z istotniejszych powodów, dlaczego warto odwiedzić to miasto.W Sandomierzu można także skorzystać z możliwości uprawiania wielu sportów wodnych, na co pozwala bliskość Wisły jak również odpowiednie zaplecze, które sprawia, że bez problemu można znaleźć na miejscu niezbędny sprzęt oraz osoby, które pomogą w nauce konkretnej dyscypliny sportowej.

Bogata i dopasowana do potrzeb odwiedzających osób baza noclegowa to także dobry powód dla którego miasto powinno być na liście miejsc na letni wypoczynek. Przystępna cena ośrodków wypoczynkowych w Sandomierzu (meteor-turystyka.pl/noclegi,sandomierz,0.html) pozwoli na optymalny wybór zgodnie z wymaganiami i możliwościami finansowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *