Dębki i okolice i ich zabytkowe miejsca


Zamierzając wybrać się na północ Polski, z pewnością poszukujemy całkiem spokojnego kurortu, w którym rzeczywiście będziemy mogli sobie spokojnie wypocząć. W takim razie nie powinno nas dziwić, że dużo wczasowiczów bukuje noclegi w Dębkach (poprzez meteor-turystyka.pl). Faktycznie, w tym kurorcie można liczyć na wiele ciekawych atrakcji turystycznych zarówno dla dzieci, jak i również dla dorosłych. Jednak, jeśli interesuje nas tutejsza oferta, to z pewnością chcielibyśmy się przekonać jeszcze do tego, czy znajdziemy w tym miejscu jakieś ciekawe zabytki.

Okazuje się, że Dębki słyną z postawionego tutaj w 1919 roku słupka granicznego. Rzeczywiście jest on bardzo ważny pod względem historycznym, ponieważ pokazywał nam fragment wolnej Polski. Tym samym Polacy zyskali w końcu dostęp do Morza Bałtyckiego. Oczywiście ten słupek nie miał szans przetrwania do dnia dzisiejszego. Jednak nie należy niczym się przejmować, ponieważ z powodzeniem można oglądać jego rekonstrukcję w tym miejscu, w którym stał prawdziwy znacznik nowej granicy. Osoby, które lubią wracać do przeszłości poprzez oglądanie ciekawych eksponatów oraz budynków, mają niepowtarzalną okazję do tego, żeby zobaczyć tutejszy Dom Rybaka, który pochodzi z końca XVIII wieku. Jednocześnie można powiedzieć o tym, że to właśnie najstarszy budynek znajdujący się w Dębkach. Chociaż rzeczywiście był jeszcze on przebudowywany przynajmniej dwukrotnie na początku XX wieku.

Jeśli ktoś bardzo lubi wszelkiego rodzaju sakralne zabytki, z pewnością zobaczy Kaplicę Matki Bożej Częstochowskiej, która została wybudowana w 1935 roku. Co ciekawe, przy niej znajduje się skrzydło mieszkalne. W samych Dębkach, nie znajdziemy już więcej ciekawych zabytków. Jednak turyści nastawieni na zwiedzanie również okolicznych miejscowości oraz kurortów, znajdują takich punktów zdecydowanie więcej. Wystarczy wybrać się w kierunku Karwi, żeby móc dotrzeć do Karwieńskiego Błota, a w nim podziwiać Dom Konstrukcji Szachulcowej, pochodzący z XVIII wieku. Wystarczy, że nastawisz się na pewną mobilność, a wyprawa do Dębek będzie niezapomnianym przeżyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *