Dlaczego warto pojechać na urlop do Wisełki?


Znalezienie odpowiedniego miejsca na wypoczynek wielu osobom sprawia problemy. Dzisiaj coraz więcej ludzi poszukuje miejsc, które zapewnią im przede wszystkim ciszę i spokój. Bardzo często bowiem na wczasy wybieramy się samochodem, dlatego też bez problemu można pojechać do okolicznych miejscowości, oferujących wiele atrakcji. Takim miejscem, które na pewno warto odwiedzić, jest wieś Wisełka. Znajduje się 15 kilometrów od Międzyzdrojów. Położona pomiędzy sosnowymi lasami oferuje możliwość pobytu w cudownym mikroklimacie. Pomimo tego, że miejscowość nie jest duża, bez trudu można znaleźć urzekające miejsce na noclegi (więcej meteor). Baza noclegowa to w znacznej większości przede wszystkim kwatery prywatne.

Podczas wypoczynku w Wisełce bez trudu można wybrać się nad morze. Plaża znajduje się około 1, 5 kilometra od miejscowości, aby się na nią dostać, najlepiej wybrać się spacerem przez las. Jest to jednak dzika plaża, dlatego też nie ma tutaj ani ratownika, ani mola. Z południowej strony wsi znajduje się jezioro Wisełka, które jest także równie chętnie odwiedzane przez turystów. Tutaj można wykąpać się, korzystając z bardzo przyjaznych i piaszczystych zejść do wody. Jednocześnie można bez problemu znaleźć miejsca, gdzie są wypożyczane łódki czy żaglówki. Wiele osób, które zdecydowały się na urlop w Wisełce stwierdza, że o wiele chętniej wybierali się nad jezioro a nie nad morze.

Okolice Wisełki to niezwykle piękna przyroda, która zachęca do spacerów. Można je sobie ułatwić, korzystając z bardzo wielu dostępnych w okolicy szlaków pieszych. Doskonale oznaczone pozwalają wybrać ten o najbardziej dopasowanej do możliwości fizycznych długości. Podczas spaceru nad morze warto nieco zboczyć, aby zobaczyć latarnię morską Kikut. Niestety, można ją podziwiać jedynie z zewnątrz, nie jest bowiem udostępniona do zwiedzania. W pełni automatyczna latarnia działa od 1962 roku. W czasie spacerów po okolicy warto obejrzeć Wydrzy Głaz. Uznany za pomnik przyrody nieożywionej, liczy sobie spokojnie ponad 12 tysięcy lat. Jest to pozostałość po lodowcu, który go tutaj przyniósł. Ze względu na to, że dawniej wygrzewały się na nim wydry, zostały nazwany Wydrzym Głazem. Dla spragnionych większej ilości atrakcji poleca się wyjazd do pobliskich Międzyzdrojów, gdzie można liczyć na wiele ciekawych imprez.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *