Jezioro Jamno sąsiadujące z Bałtykiem


Wszyscy wiemy doskonale, że rejon Morza Bałtyckiego obfituje w wiele możliwości, jeśli chodzi o atrakcyjne spędzanie czasu w gorących letnich miesiącach. Na uwagę zasługuje także i Unieście – mała wioska rybacka w gminie Mielno. Znajduje się na mierzei pomiędzy morzem, a malowniczym jeziorem Jamno. Co istotne, miejscowość nadaje się także na pobyt dla rodzin z dziećmi.

Jeśli chodzi o proponowane noclegi w Unieściu, oferta nie pozostawia nic do życzenia. Można znaleźć miejsca o różnym standardzie, często w bardzo przystępnych cenach. Na pewno przydatna będzie jakaś dobra internetowa baza noclegowa, aby wybrany pobyt odpowiednio wcześnie zarezerwować (Unieście noclegi – meteor}.

Jedną z ciekawszych atrakcji nadmorskiej gminy jest wspominane już wcześniej jezioro Jamno. To jest to miejsce, które zachwyci wielbicieli pięknych widoków. Oprócz tego usatysfakcjonowani powinni poczuć się także wszyscy Ci, którzy nie wyobrażają sobie pobytu nad Morzem Bałtyckim bez uprawiania sportów wodnych. Akwen powinien zainteresować wszystkie aktywne osoby. Warto od razu nadmienić, że przy tafli funkcjonuje kilka godnych uwagi wypożyczalni asortymentu. W tej chwili można zatem bez problemu wypożyczyć zarówno łodzie wiosłowe oraz bardzo popularne rowery wodne. To nie wszystko! W ofercie są także przewozy motorówką. Turyści mogą także wykupić udział w rejsie statkiem wycieczkowym Mila, który wypływa każdego dnia. To dość duży, bo aż kilkuhektarowy teren, który obejmuje pokaźne pomosty. Oczywiście w sezonie można tutaj zobaczyć wiele ciekawych jachtów.

Odwiedzić to miejsce powinni nie tylko Ci, którzy mają ochotę na rejs wycieczkowy. Także i wielbiciele wędkarstwa nie powinni być rozczarowani. Żyje tu wiele popularnych gatunków ryb, jak chociażby: węgorz europejski, sandacz i leszcz – te trzy gatunki są w wodach jeziora najpopularniejsze. Jeśli chodzi o inne rodzaje, które można złowić, to są to: karaś, szczupak pospolity, troć wędrowna, okoń europejski, płoć (płoć ryba- wikipedia}.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *