Jurgów – raj dla narciarzy i paralotniarzy


Jurgów to niewielka wieś, położona na granicy polsko-słowackiej. W czasach, gdy istniały przejścia graniczne, właśnie w Jurgowie działało jedno z nich. Dziś nie ma granic, dlatego jednym z wielu atutów Jurgowa jest możliwość łatwego przechodzenia z tej wsi na słowacką stronę. To jednak tylko jedna z wielu zalet tego miejsca.

Podstawowa to oczywiście doskonałe warunki narciarskie. Górskie okolice, w których położona jest wieś Jurgów. to rejon wyjątkowo atrakcyjny dla narciarzy. Oczywiście wygląd okolic to nie wszystko. Niedaleko znajduje się Stacja Narciarska Jurgów oraz ponad 4 kilometry tras narciarskich, nie tylko dla profesjonalistów. Co ciekawe, wiele z tych tras, latem zmienia się w trasy zjazdowe dla rowerzystów, więc ci, którzy dotrą do Jurgowa wiosną czy latem, również mogą zakosztować wielu sportów bardziej lub mniej ekstremalnych. W tych okolicach można bowiem znaleźć również bardzo wiele tras biegowych, a pobliską rzeką spłynąć kajakiem lub pontonem. To jednak tylko część atrakcji tego rejonu. W okolicach Jurgowa, spodoba się także fanom paralotniarstwa. Jurgów to wieś położona w gminie Bukowina Tatrzańska. Łagodne zbocza gór oraz dobre warunki termodynamiczne to idealne warunki dla fanów paralotniarstwa. Wiele rzecz jasna zależy od pogody, w letnim okresie jednak nie ma z nią większego problemu, paralotniarze więc mogą tu polatać w naprawdę dobrych warunkach. Noclegi? To nie problem. Wybór wsi na miejsce błogiego wypoczynku, zawsze wiąże się z obawami związanymi z bazą noclegową.  Oczywiście w okresie ferii czy wakacji, trochę miejsc jest zajętych, jednak z reguły jakieś wolne miejsca można w okolicach Jurgowa znaleźć o każdej porze roku.

Podsumowując, Jurgów to niewielka wieś, miejsce, w którym mieszka około tysiąca stałych mieszkańców, ale jednocześnie to miejsce bardzo atrakcyjnie turystycznie. Ciekawe, ładne miejsce, w okolicach którego fani aktywnego wypoczynku znajdą dla siebie wiele atrakcji. Miejsc noclegowych nie ma bardzo dużo, ale na pewno ich nie brakuje, sama lokalizacja wsi, tuż przy granicy słowackiej to szansa na wyjścia poza granice Polski i zwiedzenie, choć części tego ciekawego kraju. Warto więc odwiedzić wieś bez względu na to czy to będzie zima, czy lato, w Jurgowie na pewno nam się spodoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *