Na urlop do malowniczego Jarosławca


Prawdopodobnie dla każdego wakacje są czasem, w którym warto postawić na wypoczynek, najlepiej w którejś z miejscowości położonej nad polskim morzem, na przykład w niewielkiej wsi Jarosławiec. Można tam bowiem spędzić czas nie tylko zażywając kąpieli w morzu, ale również zobaczyć latarnię morską czy wypłynąć w niezapomniany rejs. Nie należy również zapominać o zdrowotnym działaniu jodu, którego nad Morzem Bałtyckim nie brakuje.

Gdzie się zatrzymać podczas urlopu

Każda osoba, która wybiera się na wakacyjny urlop zdaje sobie sprawę, że noclegi w Jarosławcu trzeba zarezerwować stosunkowo szybko, bo już na kilka tygodni przed planowanym wyjazdem. Wynika to z tego, że mimo, iż baza noclegowa jest duża (pensjonaty, ośrodki wczasowe, domki czy pokoje w domach prywatnych) zainteresowanych spędzeniem urlopu w tej uroczej wsi jest naprawdę wielu, wobec czego warto szukać noclegów jak najwcześniej, aby mieć pewność, że uda się znaleźć kwaterę, która spełni oczekiwania pod względem ceny i lokalizacji.

Dlaczego warto spędzić urlop w Jarosławcu

Wydawać się może, że nieduża wieś rybacka nie może mieć do zaoferowania nic poza możliwością wypoczynku w ciszy i spokoju. Okazuje się jednak, że takie założenie jest błędne, gdyż Jarosławiec w okresie letnim tętni życiem i ma w zanadrzu atrakcje, które przyciągają turystów bez względu na wiek. Należy do nich między innymi latarnia morska, której wysokość przekracza 30 m. Jest ona często odwiedzana przez turystów, którzy chcą zobaczyć niesamowity widok, który roztacza się ze szczytu obiektu. Na placu obok latarni zobaczyć można Pomnik Rybaka trzymającego w rękach sieć, ubranego w historyczny strój typowy dla rybaków. Inną atrakcją przyciągającą turystów wypoczywających w Jarosławcu i okolicy jest działające od 2014 roku Muzeum Bursztynu. W muzeum można znaleźć kioski multimedialne, dzięki którym można zapoznać się z dodatkowymi informacjami oraz obejrzeć interesujące animacje. Kolejną formą rozrywki, która przyciąga wiele osób do Jarosławca, jest możliwość wypłynięcia w rejs po morzu statkiem turystycznym. Osoby, które chciałyby poszukać bursztynów koniecznie powinny wybrać się na piaszczystą plażę i spróbować znaleźć te piękne kamienie. Taką próbę najlepiej podjąć niedługo po sztormie – wtedy szansa na znalezienie bursztynów znacząco rośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *