Parki w Świdnicy


Najczęściej Świdnica postrzegana jest jako miasto, w którym można przede wszystkim zobaczyć wiele interesujących zabytków. Tak jest w istocie – zabytkowe kamienice, malowniczy rynek, wspaniałe kościoły – Świdnica pod tym względem naprawdę nikogo nie rozczaruje. Nie każdy jednak wie, że w przypadku Świdnicy mamy do czynienia z jednym z najbardziej zielonych miast na Dolnym Śląsku.

Jeśli planujecie spędzić weekend w Świdnicy, zachęcamy do spaceru po tutejszych parkach. Naprawdę jest z czego wybierać. Najpopularniejszy jest oczywiście Park Centralny, który znajduje się nieco na południe od centrum miasta. Park jest dość rozległy, zajmuje 9 ha. To miejsce, które dostarcza sporo rozrywki świdniczanom. Znajduje się tutaj hala sportowa, oprócz tego przepływa przez park rzeka Witoszówka, przy której znajdują się zresztą dwa malownicze zbiorniki wodne. Urozmaicona roślinność, wypielęgnowane alejki, piękne krajobrazy – tego właśnie możemy spodziewać się podczas spaceru po świdnickim Parku Centralnym.

Innym ciekawym miejscem, które warto odwiedzić w trakcie pobytu w Świdnicy jest Park Ułanów. Ten malowniczy park zlokalizowany jest w północnej części miasta. Jest on stosunkowo nieduży – jego powierzchnia to 2,6 ha. Sam teren nie jest może zbytnio urozmaicony pod względem roślinności czy też rzeźby terenu, jednak jeśli mamy ochotę np. na spacer z dziećmi, Park Ułanów w Świdnicy to dobre rozwiązanie.

Dość interesującym miejscem jest również Park Młodzieżowy, który znajduje się na terenie Osiedla Zwierzynieckiego w Świdnicy. Warto zaznaczyć, że park jest bardzo dobrze zagospodarowany – mamy tutaj sporo ławek i atrakcyjnych alejek spacerowych. Co istotne, świdnicki Park Młodzieżowy uchodzi za bardzo urozmaicony florystycznie. Możemy tutaj spotkać takie gatunki roślin jak np.: dąb szypułkowy, sosna czarna, daglezja zielona itd.

Inne ciekawe parki, do których można zajrzeć w Świdnicy, to: Park Pionierów, Park Saperów, Park im. gen. W. Sikorskiego, Park Strzelnica oraz Park Łukasińskiego.

Świdnica to naprawdę znakomite miejsce na urlop. Jednak, jeśli chcemy mieć pewność, że nasz urlop będzie udany, warto zawczasu zarezerwować dobre noclegi w Świdnicy. W tej chwili możemy szybko zarezerwować pokój, apartament itd. nawet przez internet. Baza noclegowa na Dolnym Śląsku jest na tyle rozbudowana, aby nikt nie był rozczarowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *