Siedziba władz miasta – ratusz w Opolu


Wiele ludzi podróżujących, uważających się za znawców historii i architektury polskiej nie odwiedziła miasta znajdującego się w południowo-zachodniej części Polski – Opola. Może ono zaoferować nam wiele atrakcji, możemy zaplanować sobie wiele dni zwiedzania. Możemy zorganizować wycieczkę sami lub z przewodnikami, które oferuje miasto. Wypada chociaż raz odwiedzić jego najpopularniejsze zabytki czy też skorzystać z ciekawych atrakcji.

Najważniejszym budynkiem w mieście jest zazwyczaj ratusz. Ten w Opolu został wybudowany w 1864 roku, najciekawszą informacją o nim jest to, że nie ucierpiał podczas działań wojennych. Mało jest zabytków w Polsce, które nie uległy dewastacji podczas konfliktu zbrojnego. W średniowieczu na miejscu ratusza stał dom kupiecki, zbudowany z drewna. Już w wieku XIV zbudowano ceglasty budynek, który miał pełnić funkcje siedziby władz miasta. W późniejszych czasach dostawiono wieżę z zegarem i dzwonem. Niestety w 1818 roku budynek spłonął, była to wielka tragedia dla miasta. Przechadzając się po rynku Opola, niedaleko możemy napotkać gotycki kościół Ojców Franciszkanów, liczy aż 600 lat i robi wrażenie na wielu turystach oraz miejscowych. Ciekawostką jest, że w podziemiach, w kryptach grobowych znajduje się 13 trumien Piastów opolskich. Jeżeli mamy dość zwiedzania niesamowitych budowli i zabytków możemy udać się na spacer.

Niewiele osób wie, że w Opolu znajduję się tzw. Wenecja Opolska, płynie tam Młynówka {➦www.wikipedia.org/wiki/mlynowska}, a most pomiędzy dwoma ulicami przypomina styl wenecki. W ten piękny krajobraz wkomponowują się urocze kamienice i budynki. W mieście jest wiele uroczych uliczek czy też kamienic, miasto przepełnione jest takimi budynkami co pozwala nam na romantyczne spacery prawie wszędzie. Po całodniowych wojażach, na pewno będziemy chcieli coś zjeść, a w Opolu znajduje się wiele dobrych restauracji. Poszukanie renomowanej knajpki czy też tanich obiadów nie przysporzy nam problemów, ponieważ miasto jest dobrze rozwinięte pod względem gastronomicznym. Kolejną ważną sprawą są noclegi {}. Opole jest jednym z większych miast w Polsce, przyjeżdża tutaj wiele ludzi więc baza noclegowa jest przystosowana do każdych potrzeb. Gdy wrócimy do domu po wczasach, mile będziemy wspominać każdą spędzoną chwile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *