Uzdrowiskowy Kołobrzeg


Miasto położone w województwie zachodnio-pomorskim obejmuje obszar 25,67 km² i liczy niecałe 45 tysięcy mieszkańców. Jednak osób faktycznie przebywających w tym mieście jest znacznie więcej, a to za sprawą uzdrowiska, do którego licznie przybywają kuracjusze. Miasto stało się największym i prawdopodobnie najprężniej działającym uzdrowiskiem w Polsce przede wszystkim ze względu na idealne uwarunkowanie geograficzne. Kołobrzeg położony jest przy ujściu rzeki Parsęty w sąsiedztwie ekosystemu bagienno – wodnego, w którym żyje wiele rzadkich gatunków zwierząt, rozległych lasów oraz złóż borowiny. Dodatkowo w mieście znaleźć można źródła wody mineralnej i solanki.

To wszystko sprawia, że miasto ma charakter uzdrowiska. Leczy się tu choroby górnych i dolnych dróg oddechowych, układu nerwowego, krążenia, stawów i skóry. Jak widać korzyści tego miejsca są nieocenione, a żeby móc z nich korzystać wystarczy zarezerwować miejsce noclegowe. Baza noclegowa jest naprawdę bogata. Znajdziemy miejsca w różnych obiektach: uzdrowiskach, hotelach, pensjonatach, apartamentach oraz prywatnych willach i kwaterach, które nie rzadko bywają tak samo lub bardziej atrakcyjne niż niejeden hotel. Warto zwracać uwagę nie tylko na cenę i wyposażenie, ale przede wszystkim na położenie miejsca noclegowego. Jest to o tyle istotne, że miejsca położone najbliżej uzdrowisk często są zarezerwowane już na kilka miesięcy naprzód.

Poza samymi uzdrowiskami w Kołobrzegu jest jeszcze wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. Należą do nich z pewnością port, molo, latania morska, bazylika NMP, baszta lontowa, kościół św. Jana Chrzciciela, ratusz, gmach poczty czy kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Samo miasto bardzo mocno ucierpiało podczas działań wojennych, ponieważ aż 80% budynków zostało zniszczonych. Puste miejsca wypełniono blokami z wielkiej płyty, a w latach 80-tych zdecydowano o przebudowie centrum miasta, by nadać mu charakter staromiejski. Poza stałymi atrakcjami w Kołobrzegu można trafić na liczne koncerty, wystawy, wernisaże, inscenizacje czy zawody sportowe. Tak więc przyjeżdżając do tego miejsca na uzdrowiskowy wypoczynek można przy okazji wzbogacić się o doznania kulturalne i sportowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *