Wybieramy się na zielonogórskie winobranie


Zielona Góra to miasto z wielką historią i wieloma pięknymi miejscami. Oczywiście największą atrakcją Zielonej Góry jest impreza  – Winobranie. Jest to coroczna impreza organizowana w Zielonej Górze, która przyciąga wiele, wiele osób i jest czasem, gdy całe miasto wydaje się być żywe.

Czego możemy oczekiwać przybywając na tę okoliczność? Oczywiście przede wszystkim dobrej, a nawet bardzo dobrej zabawy, poza tym wielu występów celebrytów, koncertów, kabaretów – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Cała uroczystość trwa trzy dni, więc jest to także bardzo dobry czas na zwiedzenie tych pięknych uliczek i zakamarków. Nie można zapomnieć, że jest to także miejscowość historyczna, w której jest bardzo dużo atrakcji turystycznych. Takim miejscem jest na przykład słynna zielonogórska palmiarnia, która została zbudowana na szczycie Winnego Wzgórza. Szklana konstrukcja skrywa ponad 200 rodzajów roślin w tym ponad połowa to rośliny tropikalne. Jest to niebywałe miejsce, gdzie można odpocząć, usiąść i przemyśleć parę ważnych dla nas spraw. Tamtejszy klimat jest niezwykle kameralny i pięknie zorganizowany.

Innym miejscem, godnym zainteresowania, jest katedra pod wezwaniem św. Jadwigi, która pomimo smutnej historii zachowała swój gotycki wystrój. Katedra określana jest jako najstarsza budowla architektoniczna, jej budowa datowana jest na okres drugiej połowy XIV wieku. Fenomenalne miejsce, które każdy powinien odwiedzić i spędzić kilka chwil na refleksję i przemyślanie ważnych spraw.

Oczywiście każdy przybysz spoza Zielonej Góry, który odwiedził miasto w celu celebrowania tej pięknej tradycji, powinien pomyśleć o jakimś noclegu. Zielona Góra wiele miejsc noclegowych i w tej kwestii mamy bardzo duży wybór – od hoteli po kwatery prywatne. Samo umiejscowienie miejsc noclegowych jest różnorodne. Najdroższe znajdują się w samym centrum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *